Przejdź do treści

ODSZKODOWANIA

W życiu codziennym przytrafiają się Nam zdarzenia, które nie zawsze można przewidzieć. W celu ochrony przed skutkami tych przykrych wydarzeń funkcjonują wszelkiego rodzaju ubezpieczenia. Poczynając od tych powszechnych jak ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, kończąc na tych mniej znanych a dotyczących odpowiedzialności członka zarządu spółek prawa handlowego. Niekiedy jednak sprawca czynu wywołującego szkodę nie posiada ubezpieczenia, bądź szkodę wyrządził czynem niedozwolonym np. w wyniku pobicia, kradzieży. Wszystkie wyżej wspomniane okoliczności wymagają przeanalizowania danego stanu faktycznego i ustalenia w pierwszej kolejności osoby odpowiedzialnej za naprawienie szkody na osobie lub w Naszym mieniu.

W ramach swojej działalności Kancelaria oferuje Państwu doradztwo i kompleksową obsługę  w toku postępowania likwidacyjnego toczącego się przed ubezpieczycielem, jak również w trakcie pozasądowych negocjacji, a finalnie – gdy powstaje taka konieczność – w postępowaniu sądowym. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw odszkodowawczych, które pomaga Nam wybrać właściwą taktykę procesową oraz ocenić wysokość dochodzonego odszkodowania.    

Kancelaria prawna - odszkodowania

Świadczone przez Kancelarię usługi obejmują m. in.:

 • wstępną analizę okoliczności szkody i wybór właściwego trybu postępowania przed ubezpieczycielem bądź osobą odpowiedzialną za naprawienie szkody
 • udział w  postępowaniach likwidacyjnych i przedsądowych
 • prowadzenie spraw sądowych o odszkodowanie z tytułu: wypadków i kolizji drogowych, szkód pasażerów autobusów w wyniku zdarzeń drogowych, zniszczenia pojazdu przez nieustalonych sprawców,  poślizgnięcia się na chodniku, błędów medycznych, opóźnionych  i odwołanych lotów pasażerskich, wypadków przy pracy, wypadków na stokach narciarskich, poparzeń przy zabiegach medycznych, pożarów hali magazynowych oraz innych zdarzeń.

Czy wiesz, że...

W sytuacji wypadku, obok odszkodowania przyznawanego z tytułu np. poniesionych kosztów leczenia, zwrotu utraconego zarobku, możesz domagać się również zapłaty zadośćuczynienia. Jest to świadczenie za Twoją krzywdę ? doznane przez Ciebie cierpienia fizyczne i psychiczne, za które nie jesteś w stanie pokazać rachunków, a które obniżyły jakość Twojego życia.

ZAPYTAJ ADWOKATA ONLINE

  Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Treść zgody: kliknij tutaj

  DANE KONTAKTOWE

  Aleja Niepodległości 87
  43-100 Tychy

  Poniedziałek – Czwartek
  9:00 – 17:00

  Piątek
  9:00 – 15:00

  Telefon: +48 32 218 40 40
  E-mail: kancelaria@adwokacitychy.pl