Przejdź do treści

Konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu – warunkowe umorzenie postępowania

Do naszej Kancelarii zwrócił się Klient, który został zatrzymany do kontroli drogowej przez Policję, a po przeprowadzonych badaniach alkomatem stwierdzono, że prowadził samochód osobowy pod wpływem alkoholu (z pierwszym wynikiem stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu w wysokości 0,34 mg/l).

Zgłaszającemu się do Kancelarii przedstawiono – przed zleceniem prowadzenia sprawy Adwokatowi – zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, kwalifikowany z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, co powodowało zagrożenie środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Po doręczenia oskarżonemu aktu oskarżenia, jeszcze przed wyznaczeniem pierwszej rozprawy, a po zapoznaniu się z aktami sprawy, Adwokat złożył do Sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, przy zastosowaniu m. in. skróconego okresu zakazu prowadzenia pojazdów w wymiarze 1 roku. Na posiedzeniu wyznaczonym w celu rozpoznania tego wniosku, Sąd przychylił się do stanowiska Obrońcy, iż w świetle okoliczności sprawy i dotychczasowej postawy oskarżonego oraz jego sytuacji życiowej, wystarczającą reakcją karną będzie warunkowe umorzenie postępowania i zastosowanie środków opisanych we wniosku.

Zobacz inne wpisy w kategorii:
Strefa wiedzy - Prawo karne

ZAPYTAJ ADWOKATA ONLINE

  Wysłanie formularza jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych. Treść zgody: kliknij tutaj

  DANE KONTAKTOWE

  Aleja Niepodległości 87
  43-100 Tychy

  Poniedziałek – Piątek
  9:00 – 17:00

  Czwartek
  9:00 – 15:00

  Telefon: +48 32 218 40 40
  E-mail: kancelaria@adwokacitychy.pl